Historia

Historia

             Moja przygoda z Airedale Terierami zaczęła się w 1985 roku.
W moim rodzinnym domu mieliśmy owczarka niemieckiego Dinę, której stratę bardzo mocno przeżyłam. Przez wiele lat nie mogłam zdecydować się na następnego psa.
Wreszcie zapadła decyzja. Kupujemy suczkę, tylko jakiej rasy? Okazało się, że są szczenięta airedale terriera w hodowli Kozielska Danga po doskonałym importowanym z Niemiec ojcu DERRICKU v.d.Schoenen Bergen. Po paru dniach namysłu w domu pojawiła się CORTINA Kozielska Danga. Piękna 4 miesięczna sunia zawojowała od razu wszystkich. Potem pierwsze wystawy, na których wzbudzała ogromne zainteresowanie. Była przepięknie wybarwiona i wspaniale się poruszała.
Została Championem Polski. Gdyby nie te sukcesy pewnie nie byłoby następnych A.T.

   W 1989 roku dołączył do nas MIZAR Samo-gon. Syn wspaniałego Int.Ch. XAMBO vom GarnseeMIŚKO jako jedyny polski airedale był z nami na Światowej Wystawie Dortmund 91. Potem Budapeszt, Tulln, Bratysława. Został ojcem wielu doskonałych szczeniąt. Wspaniały Champion, cudowny, niezapomniany pies. Do dzisiaj wspominamy go ze łzami w oczach.
CORTINY i MIZARA nie ma już z nami. Przekroczyły Tęczowy Most, CORTINA w wieku 11 lat, a MIZAR w 14 roku życia.
Ich córka Ch. Pl. URSA Ramir, dała nam wiele wspaniałych dzieci, między innymi dwie Championki Polski RACHEL i PARTITĘ, których ojcem został Ch.Pl. RUSTY BROTHER Prima (po psach importowanych z USA z hodowli Piccadilly’s). Dołączył do hodowli w 1996 roku.RUSTY zdobył ogromną ilość tytułów na wystawach. Został Championem Polski, wygrywał wystawy międzynarodowe, zdobywał wnioski na Championa Niemiec.

   Minęło parę lat. Na świecie pojawił się Mł.Ch.PL, Ch.Pl. Mł.Zw.Paryż 2002 NOSTER Ramir. Żył krótko bo ludzka złość odebrała go nam. Ale zostały jego dzieci i dzięku temu jego wnuki dalej są wśród nas.
Rok 2009 to kolejny krok w naszej historii. Przyjeżdża do nas wnuk NOSTERA, syn Int.Ch.Stirling TUNES OF GLORY(GUINNES) , Mł.Ch.Pl.Ch.Pl.Gingerdream ALL AROUND IS CHAOS (BOBO) a w 2012 przyjeżdża z Ukrainy wymarzona sunia, Est Etiam NUNTIA DE VICTORIA (VIKI). VIKI jest córką wspaniałego psa Int.Ch.Joval -Arily GRAND ILLUSION . Tym samym wprowadziliśmy do hodowli najlepsze amerykańskie linie. Syn BOBO i BUGATTI Ramir,  Mł.Ch.PL UMBERTO Ramir  w 2014 roku na Wystawie w Brnie wywalczył tytuł Mł.Zwyc. Europy i Najlepszego Juniora w Rasie.

Różnie układały się koleje losu a airedale zawsze były. Teraz mieszka z nami już kolejne pokolenie. Wnuki, prawnuki  moich wspaniałych, pierwszych AT, przynoszą i pewnie dalej będą, wiele radości życia, prawdziwej psiej przyjaźni i wierności.
Nie wiem co przyniosą kolejne zmiany losu, ale mam nadzieję, że Wspaniałe, Dumne i Piękne Airedale zawsze będą z nami.272078_240709949272666_4831403_o